NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Multicel
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Aktualności

  

Sprawdź również archiwum


 

Pół żartem, pół serio: Krwawe ballady w Muzuem Gombrowicza

29.03.2017, 10:43

Pół żartem, pół serio: Krwawe ballady w Muzuem Gombrowicza

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na primaaprilisowy koncert w klimacie przedwojennych opowiadań Witolda Gombrowicza oraz warszawskich ballad podwórkowych. „KRWAWE BALLADY” wykonają: JUSTYNA JARY oraz zespół PompaDur.

Radomska Szkoła Oberka – warsztaty.

17.03.2017, 10:40

Radomska Szkoła Oberka – warsztaty.

Chcecie nauczyć się hulać obera, jak trza? Pasjonat radomskich tradycji muzycznych – Czesław Pióro zaprasza na Scenę Obozisko na autorski cykl warsztatów tanecznych skupionych wokół oberka. Warsztaty nie będą dotyczyć tylko techniki tańczenia, ale staną się też próbą szerszego i głębszego doświadczenia oberka jako zjawiska. – Będziemy doświadczać oberka w sobie, w parze i w grupie, para za parą po kole, oraz w improwizacji. Poszukamy go w ruchu, rytmie i brzmieniu. Pojawią się też elementy przyśpiewek oberkowych, tzw. wyrywasów, a także ozdobniki, jakimi są np. przytupy. Poznamy też polkę w lokalnej manierze i tradycyjne zabawy taneczne regionu – opowiada prowadzący warsztaty.

Spotkanie z Jackiem Podsiadło we Wsoli

16.03.2017, 11:50

Spotkanie z Jackiem Podsiadło we Wsoli

O tym, „dlaczego ludzie raczej nie lubią wierszy” z poetą Jackiem Podsiadło rozmawiać będzie Anna Spólna. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Witolda Gombrowicza 19 marca 2017 roku o godz. 17.00. Jacek Podsiadło to jeden z najważniejszych poetów urodzonych w latach 60. Jego wiersze bywają intymnym wyznaniem, wyrazistym obrazkiem obyczajowym, manifestem zbuntowanego anarchisty, zapisem kontemplacji. Jest wirtuozem formy. Wielokrotnie nagradzany i tłumaczony, trzyma się jednak z daleka od literackiego establishmentu.

Polecamy Publikację Szlak Kulinarny Doliny Radomki

13.03.2017, 19:33

Polecamy Publikację Szlak Kulinarny Doliny Radomki

Dziedzictwo kulinarnego obszaru gmin tworzących Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zasługuję na szczególną uwagę. Znajdą tutaj Państwo wiele przepysznych i wyjątkowych produktów wyróżniających nasz region. Dlatego w publikacji przygotowanej przez nasze LGD – pn. „Szlak Kulinarny Doliny Radomki” zapraszamy Was do podróży kulinarnej, prezentując najsmaczniejsze dania, potrawy, produkty tradycyjne wytwarzane przez producentów, a także te które możemy skosztować w wielu restauracjach i zajazdach zlokalizowanych na terenie powiatu radomskiego, przysuskiego, kozienickiego i zwoleńskiego.

Strona 3 z 45 [ « 1 2 3 4 5 6 .. 45 » ]

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2017 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 1999593

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska