dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Relacja z udziału LGD Razem dla Radomki w Dożynkach Wojewódzkich w Płocku.

Przepyszne produkty tradycyjne i regionalne wytwarzane przez wytwórców z Południowego Mazowsza ( w tym dżem z papryki, miody odmianowe, soki jabłkowe, a także leczo, sosy, smalec czy inne przysmaki przygotowane z papryki) ściągnęły na stoisko wystawiennicze Mazowsza tłumy uczestników Dożynek Województwa Mazowieckiego, które zorganizowane zostały w Płocku w niedzielę, 27 września 2015 r. To kolejne wydarzenie, na którym nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” obok Urzędu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego pełniło obowiązki gospodarza Mazowsza promując dziedzictwo kulinarne i kulturowe naszego regionu.

Stoisko przygotowane zostało pod nazwą „Mazowsze pachnące papryką”, podkreślając znaczenie produktu tradycyjnego „Papryki Przytyckiej” jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych naszego województwa. Warto nadmienić iż to z naszego regionu – powiatów przysuskiego i radomskiego pochodzi ok. 80 procent krajowej produkcji tego smacznego warzywa. Promowaliśmy na nim producentów, rolników, a prezentując ekspozycję 10 najpopularniejszych odmian papryki, jednocześnie propagując ideę zdrowej żywności poprzez przygotowanie pokazu kulinarnego i degustacji potraw z tego wyjątkowo zdrowego i smacznego warzywa.

Dla gości naszego stoiska serwowane były przepyszne potrawy z papryki – leczo, sosy, pasty, smalec, dżem z Papryki Przytyckiej, marynaty, grzanki i rozmaite przystawki które zostały przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko” z Wrzosu, Elżbietę Bień z firmy Catering Camelot. W przygotowaniu degustacji pomagały nam Panie ze Stowarzyszenia „Razem dla Rozwoju” z Bieniędzic oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Wsi Jedlanka „Perspektywy”. Na naszych stołach nie zabrakło naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki” z Gospodarstwa Sadowniczego Moniki Bankiewicz, jak również miodów pszczelich odmianowych z Pasieki Murawscy. Pszczelarz Łukasz Murawski który podczas wydarzenia odebrał z rąk Marszałka Woj. Mazowieckiego Adama Struzika nagrodę w konkursie dla najlepszych producentów żywności – dla wszystkich zainteresowanych przeprowadził warsztaty i pokazy pozyskiwania miodu.

Do tańca i wspólnej zabawy zapraszały Panie z zespołu folklorystycznego „Wieniawa” – prezentując pieśni i przyśpiewki typowe dla regionu radomskiego i przysuskiego, a pracownicy LGD „Razem dla Radomki” zachęcali do korzystania z oferty turystycznej regionu naszych gmin, przekazując bezpłatne egzemplarze przewodników turystycznych, publikacji historycznych i tych promujących sieć dziedzictwa kulinarnego Południowego Mazowsza. Reprezentanci naszego stoiska mieli także możliwość poznania uroków Płocka, biorąc udział w zorganizowanej przez LGD wycieczce z przewodnikiem, który oprowadził nas po najciekawszych zabytkach i atrakcjach turystycznych.

Uroczystościom towarzyszyły wręczenia odznaczeń państwowych i branżowych, podsumowanie konkursów i wręczenie nagród na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz rozstrzygnięcie konkursu Polski Produkt Żywnościowy. Przygotowana została wystawa płodów rolnych, sprzętu rolniczego, kiermasz sztuki ludowej. Zaprezentowały się firmy związane z rolnictwem, producenci tradycyjni i regionalni. Podsumowanie wydarzenia były koncerty zespołu Don Wasyl & Roma, góralskiego zespołu Baciary oraz Donatana & Cleo.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279691

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska