dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” zaprasza w niedzielę na Dożynki Województwa Mazowieckiego do Płocka. 27.09.2015 r.

Serdecznie zapraszamy Państwa w najbliższą niedzielę na Dożynki Województwa Mazowieckiego do Płocka, podczas których Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich pełnić będzie rolę gospodarza stoiska wystawienniczego Województwa Mazowieckiego – przygotowanego pod nazwą „Mazowsze pachnące papryką”. Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji, uroczyste święto plonów organizowane po zebranie przez rolników ostatnich kłosów zboża.

Nasze stoisko podkreślać będzie znaczenie „Papryki Przytyckiej” jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów rolniczych z naszego województwa. Pragniemy na nim promować rolników, producentów papryki, wytwórców produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych z Południowego Mazowsza, a także propagować ideę zdrowej żywności poprzez prezentację pokazu kulinarnego i degustację potraw tego wyjątkowo zdrowego i smacznego warzywa.

Na naszym stoisku przygotowanym wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Woj. Mazowieckiego, Mazowieckim, Krajową Siecią Obszarów Wiejskich oraz gminami z terenu LGD „Razem dla Radomki” – serwowane będą potrawy przygotowane z papryki przez Stowarzyszenie „Wrzosowisko” z Wrzosu, Panią Elżbietą Bień z firmy „Catering-Camelot”. Nie zabraknie miodów pszczelich z Pasieki Murawscy, pieczywa z Piekarni Wacyn oraz jabłek i naturalnie mętnych soków „Smaczek z Doliny Radomki” przygotowanych przez Gospodarstwo Sadownicze Państwa Bankiewicz z Komorowa.

Do wspólnej zabawy zaprosi gości naszego stoiska, zespół folklorystyczny „Wieniawa” prezentujący piękno folkloru naszego regionu. Każdy z odwiedzających będzie mógł także otrzymać bezpłatne egzemplarze publikacji promujących region (turystykę i kulturę) naszego LGD czy też całego Mazowsza. Tegoroczna edycja Dożynek Wojewódzkich zorganizowana zostanie na Lotnisku w Płocku, przy ul. Bielskiej 60. Uroczystościom towarzyszyć będą wręczenia odznaczeń państwowych i branżowych, podsumowanie konkursów i wręczenie nagród na najładniejszy wieniec dożynkowy, czy Polski Produkt Żywnościowy 2015 r. Przygotowana zostanie wystawa płodów rolnych i sprzętu rolniczego, kiermasz sztuki ludowej, prezentacji firm związanych z rolnictwem, stoiska z produktami tradycyjnymi, regionalnymi i lokalnymi oraz konkursy i atrakcje dla najmłodszych. Wystąpią również zespoły Don Wasyl & Roma, Zespół Baciary oraz Donatana & Cleo. Serdecznie zapraszamy!

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279915

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska