NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

III Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich

Łaźnia przy ulicy Żeromskiego 56 i Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział w Radomiu zapraszają w dniach 15-19 listopada na III Dni Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Dni rozpoczynają się w środę, 15 listopada, o godz. 18 w Łaźni, ulica Żeromskiego 56. Prelekcję "Wielkość i dramat polskich kresów" wygłosi Stanisław Srokowski, pisarz, publicysta, autor m.in. zbiorów opowiadań "Nienawiść" i "Strach", na podstawie których był pisany scenariusz filmu "Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

W czwartek, 16 listopada, o godz. 18 w Łaźni, ul. Żeromskiego 56 wieczór: "Młodzież śpiewa lwowskie piosenki". Będzie to występ uczniów Społecznego Ogniska Muzycznego Radom - Centrum, Publicznego Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Potworowie oraz IV LO im. T. Chałubińskiego w Radomiu przygotowany pod kierunkiem pedagogów Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W piątek, 17 listopada, godz. 18, w Łaźni, ul. Żeromskiego 56: "Józef Haller - Błękitny Generał" czyli wykład dr Adama Duszyka, nauczyciela VI LO im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Udział wezmą uczniowie z grupy rekonstrukcji historycznej z VI LO. W sobotę, 18 listopada, o godz. 17 w Łaźni, ul. Żeromskiego 56: "Lwowskie krajobrazy serdeczne", recital Wojciecha Habeli, aktora scen krakowskich. Przy fortepianie Paweł Bieńkowski. W niedzielę, 19 listopada, o godz. 12 w kościele garnizonowym przy pl. Konstytucji 3 Maja msza święta w intencji Orląt Lwowskich i Obrońców Lwowa z z 1920 roku. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2018 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2728824

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska