dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zaproszenie do Przysuchy na 15 Dni Przysuchy i 55 Dni Kolbergowskie!

Przysucha – rodzinne miasta Oskara Kolberga – co roku w pierwszy weekend czerwca przyciąga liczne grono widzów, którzy przyjeżdżają tutaj na organizowane wydarzenia kulturalne. Sobota – to „Dni Przysuchy” impreza na której prezentują się ogólnopolskie gwiazdy estrady. Niedziela – to dzień „Dni Kolbergowskich” podczas którego możemy podziwiać autentycznych muzyków wiejskich, którzy uczestniczą w Mazowieckiem Przeglądzie Folkloru. Na wydarzenia zapraszają Urząd Miasta i Gminy Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, Towarzystwo Kulturowe im. Oskara Kolberga oraz nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które od 5 lat jest współorganizatorem imprez.

W sobotę 7 czerwca czeka nas moc atrakcji, wśród których należy wyróżnić występ Jacek Stachurskiego z zespołem. Dni Przysuchy rozpoczną się o godzinie 17.00 występ rockowego zespołu Crossroad Strangers, poprzedzający występ Przysuskiej Orkiestry Dętej, oraz Chóru Nauczycielskiego „Canto”. Za zakończenie pierwszego dnia - dyskoteka pod gwiazdami.

W niedzielę 8 czerwca w Amfiteatrze w Przysusze odbędą się 55 Dni Kolbergowskie, będące jedną z najważniejszych na mapie naszego województwa imprez promujących dziedzictwo kulturowe i folklor. Celem przeglądu jest popularyzacja i ochrona najcenniejszych tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego oraz ukazanie twórczych aspiracji mieszkańców obszarów wiejskich. W przeglądzie folkloru mogą wziąć udział śpiewacy ludowi; zespoły śpiewacze a capella; uprawiające jednogłosowy śpiew gromadny; instrumentaliści – soliści grający na tradycyjnych instrumentach takich jak: skrzypce, harmonia, bębenek, basy i inne instrumenty muzyczne; a także kapele ludowe. Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godzinie 09.30. W przerwie konkursu o godzinie 14.00 zaplanowano uroczyste odsłonięcie ławeczki Oskara Kolberga, rzeźby która uzyskała dofinansowanie ze funduszy Unii Europejskiej, dla działania Małe Projekty - przekazanych w ramach naborów wniosków przeprowadzonych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” – dla działania Małe Projekty. Jako gwiazda dnia wystąpi zespół Pieśni i Tańca „Lublin” a o godzinie 17.00 będziemy mogli podziwiać występy zespołów dziecięcych „Wolanianki” i „Kukułeczki”.

Przygotowane zostaną również specjalne stoiska ludowe, na których każdy z widzów będzie mógł spróbować swoich sił i stać się twórcą ludowym, dzięki proponowanym warsztatom rękodzieła ludowego, które poprowadzą osoby współpracujące z naszym Stowarzyszeniem m.in. Zdzisław i Barbara Bałtowscy z Przysuchy (rzeźbiarstwo), Zbigniew i Danuta Glik z Oblasu (malarstwo naiwne), czy Pan Andrzej Sławiński z Wierzchowin (rzeźbiarstwo). Serdecznie zapraszamy!


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278183

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska