dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zapraszamy na Dni Kowali 2014

Impreza plenerowa Dni Kowali 2014 odbędzie się w weekend 23-24 sierpnia. Na sobotę zaplanowano rowerowy wyścig MTB, przegląd pieśni i muzyki ludowej „Nuty w Kwiatach”, koncert zespołu „Fanatic” i dyskotekę. W niedzielę głównym punktem programu będzie widowisko historyczne „Bitwa pod Kowalą 1863 i Wielka Wojna w latach 1914-1915”. A tegorocznymi gwiazdami będą wokalistka Ola Wróbel oraz zespoły: Tercet czyli Kwartet i BOYS.

W przeglądzie folklorystycznym „Nuty w Kwiatach” wystąpi osiem zespołów ludowych z regionu radomskiego: „Stępocianki” z gminy Kowala, „Pomorzanki’’ z gminy Wierzbica, „Czerwona Jarzębina” z gminy Jedlińsk, zespół śpiewaczy z Bieniędzic z gminy Wolanów, „Kalina” z gminy Zakrzew, „Chomentowianki” z gminy Skaryszew, „Mirowianki” z gminy Mirów, „Bartodziejaki” z gminy Jastrzębia oraz kapela Wacława Imiołka z Jedlanki.

Nowością tegorocznych „Dni Kowali” będzie impreza sportowa o zasięgu ogólnopolskim - wyścig rowerowy MTB-Kowala XC organizowany wspólnie ze stowarzyszeniem 3R-Radomski Ruch Rowerowy. Trasa wyścigu wytyczona będzie na terenie parku, lasu i żwirowni na wzniesieniu w Kowali. Zaplanowane są 4 dystanse i ponad 15 kategorii wiekowych dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych. Rywalizacja odbędzie się na ponad trzykilometrowej rundzie o urozmaiconym profilu. Zapewniamy profesjonalny pomiar czasu, punkty żywieniowe i nagrody dla najlepszych.

Inscenizacja wydarzeń historycznych, którą będzie można podziwiać na stadionie w Kowali, będzie mieć w tym roku wyjątkowy przebieg. Poza epizodami powstańczej bitwy z roku 1863, widzowie zobaczą rekonstrukcję walk oraz innych wydarzeń wojennych jakie rozegrały się w tym okresie w Kowali i na terenie gminy w czasie I Wojny Światowej. W tej części widowiska udział wezmą pododdziały piechoty i kawalerii prezentujące mundury i broń walczących stron: Rosji, Austro-Węgier i Niemiec. Zaprezentują się też formacje Polskie z tego okresu tj.: Żołnierze Legionów Polskich - J. Piłsudskiego oraz tzw. "Błękitnej Armii" - gen. J. Hallera. W imprezie uczestniczyć będą Grupy Rekonstrukcji Historycznej z Radomia, Kozienic, Iłży, Garbatki i Puław.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4280959

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska