NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zachęcamy do lektury publikacji on-line: Dembińscy z Przysuchy. Między Polską a Ameryką.

Serdecznie zapraszamy do lektury publikacji autorstwa Anity Dembińskiej-Gorzkowskiej oraz Edwarda Pawlika, która została opracowana przez Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze w ramach projektu grantowego który otrzymał dofinansowanie od Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”.

Książka ukazuje historię rodziny Dembińskich, właścicieli dużej części przedwojennej Przysuchy, zakładów przemysłowych, ziemi i dóbr leśnych. Jej wkład w rozwój gospodarczy i kulturalny miasta, pomoc społeczna i lekarska mieszkańcom oraz stosunki społeczne panujące w latach 20 i 30 XX wieku w Przysusze. Rodzina Dembińskich to także założyciele różnych inicjatyw kulturalnych i społecznych: czytelni publicznej, teatru, drużyny siatkówki. W książce ponadto ukazano stosunku panujące między społecznościami polskimi i żydowskimi w przedwojennej Przysusze.
Wartość dofinansowania projektu to kwota 15 150,00 zł. Projekt polegający na wydaniu publikacji współfinansowany w ramach programu grantowego LGD „Razem dla Radomki” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014-2020.

Publikacja jest dostępna pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/e-book/Dembinscy/index.html

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2020 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 3473888

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska