NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Festiwal Czapskiego we Wsoli

5 listopada o godz. 16.30 w Muzeum Witolda Gombrowicza rozpocznie się wydarzenie zorganizowane w ramach Festiwalu Józefa Czapskiego, zatytułowane Gombrowicz i Czapski – spór i fascynacja. Fragmenty wspomnień i korespondencji pomiędzy oboma artystami przeczyta Mirosław Baka. W programie ponadto pokaz prac artysty i rozmowa o jego relacjach z autorem „Kosmosu”.

Zaprezentujemy nie eksponowane na co dzień dzieła malarza z kolekcji Muzeum Literatury w Warszawie: rysunki „W kawiarni”,„W teatrze”,„Postać kobieca na ławce w zieleni”, autoportret „Józef Czapski” oraz obraz olejny z 1981 roku „Mężczyzna”.

O kontaktach Czapskiego z Gombrowiczem, o starciu silnych osobowości, zderzeniu ich bardzo różnych światopoglądów i gustów estetycznych, ale także o budowaniu porozumienia, wzajemnym szacunku i uznaniu, jakim siebie darzyli, rozmawiać będą we Wsoli dr Anna Spólna oraz dr hab. Krzysztof Ćwikliński. Tłem dla tej rozmowy, na którą zapraszamy także tych, którzy historią polskiej kultury nie zajmują się na co dzień, będzie środowisko paryskiej „Kultury” lat 50. i 60. Rozmówcy postarają się w przystępny sposób przybliżyć te interesujące postaci i czasy.

Festiwal Józefa Czapskiego to trwający od 5 października do 7 listopada 2017 roku cykl wydarzeń artystycznych, naukowych i popularnonaukowych, odbywających się w Warszawie, Toruniu, Stawisku, Sopocie, Katowicach, Kurozwękach, Petersburgu, Paryżu, Maisons-Laffitte, Wsoli, Cieszynie oraz w Krakowie. Organizatorem festiwalu jest Fundacja SUSEIA.

Jak zwykle wszystkich niezmotoryzowanych z Radomia do Wsoli przywiezie bezpłatny autobus. Zbiórka o 15.45 na przystanku Chrobrego/Czysta (kierunek: Michałów). Powrót ok. 18.00. Zapraszamy!

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2018 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2727433

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska