dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Legendarny muzyk i propagator folkloru Józef Broda Trwa XVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom – Orońsko

Potężną dawkę optymizmu i muzyki inspirowanej góralskim folklorem podarowali radomianom Józef Broda, Katarzyna Broda – Firla i Janusz Kohut. Kolejny koncert XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom – Orońsko odbył się w kościele ewangelickim w Radomiu.

Goście ze Śląska Cieszyńskiego to znani muzycy, tworzący niepowtarzalne spektakle słowa i dźwięku – tchnące optymizmem, wiarą i radością z każdego dnia. Koncert dedykowany byl św. Janowi Pawłowi II w roku kanonizacji.
Muzyka, inspirowana folklorem góralskim zachwycała pięknem i głębią oraz skłaniała do refleksji. Robert Grudzień – twórca i dyrektor festiwalu - taki repertuar dopasował do trwającego Roku Kolbergowskiego, honorując w ten sposób 200. lecie urodzin pierwszego polskiego etnografa, autora monumentalnego dzieła opisującego zwyczajej i kulturę polskiego ludu. - Dla Oskara Kolberga ta praca musiała być bardzo ciekawa i całkowicie pochłaniająca – wyznał po koncercie Józef Broda, współczesny folklorysta, muzyk, budowniczy instrumentów oraz pedagog. Dodał iż cieszy się z udziału w festiwalu. - Wahałem się czy przyjąć zaproszenie Roberta Grudnia, obawiałem się czy moja twórczość nadal jest ciekawa dla publiczności. Ciepłe przyjęcie w Jędrzejowie i Radomiu sprawia, że cieszę się z podjęcia tej trasy.
Radomska publiczność była zachwycona. Były brawa i długa kolejka po autografy. Wiele osób podpisało się także pod ankietą, odpowiaając twierdząco na pytanie czy koncerty festiwalowe powinny być wspierane finansowo z budżetu przeznaczonego na promocję Radomia. Kolejne koncerty odbędą się w Lublinie i Stalowej Woli.

fot, tekst Kamila Wrzesińska

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4280953

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska