NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Biuletyn: Produkty tradycyjne i lokalne obszaru działania LGD Razem dla Radomki

Zachęcamy Państwa do lektury specjalnego wydania Biuletynu Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”, w którym prezentujemy bogactwo produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych obszaru działania Stowarzyszenia LGD „Razem dla Radomki”, Południowego Mazowsza.
W poszukiwaniu smaków zaglądamy do kuchni naszego subregionu. Poprzez organizację konkursów kulinarnych odkrywamy na nowo przepisy dobrze znane lokalnie, po to by zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców. Kuchnia regionalna pokazuje bogaty i ciekawy wachlarz smaków, aromatów. To właśnie w nich w dawnej kuchni szlacheckiej tkwi esencja kuchni polskiej, w której ceni się naturalność oraz jakość składników.

Opowiadamy o najlepszych daniach i potrawach Południowego Mazowsza wyłonionych w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, a współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach projektu „Promowanie idei Sieci dziedzictwa Kulinarnego Obszaru Południowego Mazowsza”. Przedstawiamy Państwu wybrane przepisy na lokalne smakołyki.

Nasza regionalna kuchnia jest ciekawa i godna upowszechnienia. Pełna różnorodnych smaków, oparta na regionalnych produktach. Zapraszamy do zapoznania się z przepisami na Kaszankę Zdziechowską, Regionalną kaczkę w chrupiącej skorupce z Doliny Radomki, Skrzyńskie kurczę pieczone czy Lady Salsę.

Publikacja dostępna jest pod adresem: http://razemdlaradomki.pl/biuletyny/biuletyn85/index.html


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2018 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2702889

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska