dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Folkowe Bierwce. Zapraszamy na jubileuszowy piąty Jarmark Ludowy. 4 września 2016 r.

4 września Jarmark Ludowy po raz piąty zawita do Bierwiec, niewielkiej miejscowości w gminie Jedlińsk, która co roku wskazuje nam, jak ważne jest kultywowanie tradycji ludowych i ich promocja. Za organizację tego wydarzenia odpowiada nasze Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” oraz Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. Tegoroczna edycja będzie również służyła prezentacji projektu „Poszukiwacze Kultury” finansowanego ze środków FIO Mazowsze, gdzie ukazała zostanie inicjatywa Rytm Ulicy.

Jarmark ludowy to impreza która ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa ludowego obszarów wiejskich. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych. Poprzez kreowanie tego wydarzenia, chcemy przypomnieć już o minionym, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, na których kapele ludowe grały mazurki, oberki, integrując mieszkańców wsi.

Na wydarzeniu zaprezentują się zarówno uczestnicy projektu „Poszukiwacze Kultury” który w programie Bierwiecka Biesiada pokażą nie tylko muzykę ludową, ale i tą współczesną, rytmy reggae czy pokaz gry na instrumentach afrykańskich. Nie zabraknie też zespołów śpiewaczych z Wieniawy, Wrzosu i Skrzynna, przedstawicieli muzyki kajackiej – kapel ludowych. Wystąpi Kapela Lipców z Wygnanowa, Krzysztofa Rokicińskiego z Siekluk oraz Antoni Kwietniewski z Piaseczna. O 19.00 na scenie pojawi się zespół muzyczny Alfa – który zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy i tańca przy popularnych utworach muzyki rozrywkowej.

Wzorem poprzedniego roku zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami (tańca ludowego, kulinarny „Bierwiecka Baba”. Oprócz strawy duchowej nie zabraknie również tej kulinarnej. Przygotowana zostanie degustacja i poczęstunek potraw tradycyjnych i regionalnych, a podsumowaniem wydarzenia będzie wspólna biesiada przy ognisku. Serdecznie zapraszamy 4 września do Bierwiec. Początek imprezy o godzinie 15.00.


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4262048

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska