NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Nowy rok i nowe inicjatywy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu.

W nowym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu zaprasza do uczestnictwa w wielu wydarzeniach. Czekają nas kolejne ciekawe wystawy, spotkania i różnorodne wydarzenia wokół książki. Już od 2 stycznia możemy oglądać wystawę prac Tryptyk Nitro Bartosza Lenarcika, 3 stycznia nastąpi uroczyste otwarcie wystawy Świąteczne Klimaty a dwa dni później odbędzie się autorskie spotkanie z radomskim bajkopisarzem – Panem Wojciechem Krupą. Serdecznie zapraszamy.

Już od 2 stycznia w Filii nr 16 (ul. Barycka 2) można oglądać wystawę prac Tryptyk Nito Bartosza Lenarcika. Autor na co dzień zajmuje się animowaniem postaci i assets'ów do dwuwymiarowych gier lub programów. Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Brandta w Radomiu. Studiuje grafikę na specjalizacji zaawansowanych multimediów w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej w Warszawie. W wolnym czasie tworzy animacje poklatkowe i interesuje się wszystkim co ma związek z animacją lub podobnymi multimediami (również 3D). Prace, które będzie można zobaczyć na wystawie, to trzy uosobienia śmierci. Kreacja postaci wynika jedynie z wizji autora, dlatego też nie znajdziemy tutaj standardowych (typowych lub domyślnych) atrybutów symbolizujących śmierć. Brak inspiracji, referencji czy feedback'u, ponieważ prace powstały w wyniku doskonalenia umiejętności w grafice bitmapowej (rastrowej).

Dzień później, 3 stycznia godz. 18.00 w Małej Galerii RTF (Biblioteka Główna, ul. Piłsudskiego 12) członkowie Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego otworzą wystawę, która przedłuży świąteczny czas. Będzie to ekspozycja pn. Świąteczne klimaty.
5 stycznia, godz. 10.00 w Filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9) wszyscy mali czytelnicy będą mile widziani na spotkaniu autorskim z Wojciechem Krupą - radomskim bajkopisarzem, autorem książek dla dzieci m. in: cyklu Bajeczki z Wojtkowej teczki, Radomir: legenda o powstaniu Radomia, Krótkiej historii Radomia dla dzieci

Tego samego dnia, 5 stycznia o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 12) w sali wystawienniczej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Witolda Kowalskiego Obrazy i obrazki. Autor styczniowej ekspozycji jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych radomskich twórców. Na wystawie znajdą się zarówno obrazy już eksponowane, jak i nowe, nigdzie jeszcze niepokazywane. Będą i ogromne, i małe formaty. Więcej informacji o Autorze znajduje się w załączeniu.
Ale nie samą sztuką żyje biblioteka... chcielibyśmy zapowiedzieć także imprezę, która odbędzie się 11 stycznia o godz. 17.00 w Filii nr 1 (ul. Osiedlowa 9). W ramach cyklu Strefa Aktywności będzie można wysłuchać prelekcji Sposoby oszczędzania pieniędzy, którą wygłosi pani Lidia Chrząstek.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2019 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 2922959

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska