dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Koncert Bardowie Solidarności

26 kwietnia 2019 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakrzewie odbędzie się koncert oparty o piosenki i pieśni związane z podziemiem politycznym lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Utwory polskich autorów i kompozytorów, bardów: Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Jana Krzysztofa Kelusa, Jana Pietrzaka, Andrzeja Garczarka, Leszka Wójtowicza i in.

Projekt powołany przez Zbigniewa Murawskiego na potrzeby koncertu w Senacie RP w 2015 r. Czterej muzycy spotkali się aby wykonać pieśni ważne dla polskiej historii najnowszej: Mury, Modlitwa o wschodzie słońca, Ostatnia szychta w kopalni Piast, Żeby Polska była Polską i inne opowiadające o trudnych latach przemian ustrojowych w Polsce.

Jest to esencja utworów, które w czasach przełomu politycznego w Polsce stanowiły tzw. drugi obieg, wykonywane były potajemnie w kościołach, podczas strajków robotniczych w stoczniach, kopalniach i innych zakładach pracy. Utwory, które dodawały wiary, nadziei, otuchy i siły ludziom zaangażowanym w walkę o wolną Polskę. Repertuar koncertu wzbogacony jest wierszami Zbigniewa Herberta, Barbary Sadowskiej, Grzegorza Przemyka i innych poetów.

Zbigniew Murawski - kierownik artystyczny projektu, kompozytor, gitarzysta, wokalista, muzykolog, pierwszy autor opracowań nutowych utworów Jacka Kaczmarskiego.
Adam Tkaczyk - wokalista, gitarzysta, autor muzyki, aktor estradowy, lider zespołu Wyspy Dobrej Nadziei.
Adam Rakowski - kontrabasista, gitarzysta basowy, muzyk Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
Jacek Michalak - muzyk, akordeonista, producent muzyczny.

 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281035

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska