dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Zapraszamy na Folkowe Andrzejki we Wrzosie.

Zapraszamy nie tylko miłośników muzyki ludowej, ale wszystkie zainteresowane osoby na szóstą już odsłonę Folkowych Andrzejek, które odbędą się w najbliższą sobotę – 26 listopada o godzinie 17.00 w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrzosie (Wrzos 6). Folkowe Andrzejki – to wydarzenie które ma na celu integrację mieszkańców, ale również promocję folkloru, dziedzictwa kulturowego oraz powoli zapominanych obrzędów i zwyczajów. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe – podczas których grane były huczne mazurki, oberki i fokstroty!

Podczas zabawy andrzejkowej czekają na nas występy zespołów śpiewaczych i kapel ludowych. Wystąpią artyści którzy na swoim koncie mają wiele nagród i wyróżnień. Nie zabranie koncertów w wykonaniu przedstawicieli „kajockiej muzyki” –podczas której zaprezentuje się Rodzinna Kapela Foktów z Ostrołęki, Kapela Mieczysława Zamkowskiego, Czesława Golińskiego i Andrzeja Gwiazdy. Do zabawy zabiorą nas też zespoły śpiewacze: Wrzosowianki z Wrzosu, Grabowianki z Grabowa nad Wisłą, Biesiada Bierwiecka z Bierwiec, Zespół Bieniędzice oraz zespół śpiewaczy „Ludwiczanki”. Zaprezentują się również młodzi artyści ze szkoły z Wrzosu "Wrzosiki" oraz Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy "Plejada" z Przytyka.

Za organizację wydarzenia odpowiada Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową z Wrzosu, Stowarzyszeniem „Wrzosowisko” oraz Gminą Przytyk. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4281136

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska