dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Lokalna Grupa Działania Razem dla Radomki zaprasza na Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL do Kielc. 8-10 kwietnia 2016 r.

8 kwietnia 2016 r. rozpoczyna się ósma edycja największej branżowej imprezy w kraju poświęconej turystyce wiejskiej, podczas której zaprezentuje się Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”, które promować będzie dziedzictwo kulturalne i kulinarne naszego pięknego regionu, jak również turystykę obszaru gmin LGD, przedsiębiorstwa z branży turystycznej oraz lokalnych przedsiębiorców. Targi organizowane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyską Organizację Turystyczną. Ich ideą jest szeroko rozumiana komercjalizacja usług turystyki wiejskiej i promocja obszarów wiejskich. AGROTRAVEL jako jedyna w kraju wyspecjalizowana impreza wystawiennicza branży agroturystycznej przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających, których w ubiegłym roku było blisko 30 tysięcy osób.

Przez okres trzech dni Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” pełniące funkcję koordynacyjną wśród lokalnych grup działania z terenu południowego Mazowsza przygotuje dla zwiedzających poczęstunek związany z produktami lokalnymi i tradycyjnymi naszego obszaru. Odwiedzający będą mogli spróbować przepysznych dań regionalnych przygotowanych przez Zespół folklorystyczny „Wieniawa”, przetworów przygotowanych z papryki przytyckiej (w tym wyjątkowego dżemu z papryki), pieczywa tradycyjnego, wiejskich wędlin. Przeprowadzone zostaną również warsztaty pokazowe warsztaty wikliniarskie prowadzone przez Pana Mariana Kostka. W sobotę, drugiego dnia Targów degustację przygotują Panie ze Stowarzyszenia „Wrzosowisko”. Tegoroczna koncepcja oparta jest na realizacji wspólnego projektu Województwa Mazowieckiego i Województwa Łódzkiego pn. „Pociąg do natury”. Projekt zakłada przygotowanie „trasy kolejowej” (prowadzącej przez obydwa województwa) i zaprezentowanie spójnej oferty wystawienniczej. Ze strony Mazowsza będą to stacje: Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Warszawa, Warka i Radom.

Oprócz naszego Stowarzyszenia podczas targów prezentować będą się Lokalne Grupy Działania „Wspólny Trakt”, „Dziedzictwo i Rozwój”, „Zapilicze”, „Wszyscy Razem” reprezentowane przez koła gospodyń wiejskich i twórców ludowych. Targi AGROTRAVEL 2016 to doskonała okazja do promocji i sprzedaży coraz bogatszej oferty turystyki wiejskiej oraz spotkań i rozmów z touroperatorami, jak i z bezpośrednimi odbiorcami oferowanych produktów i usług. W programie targów przewidziano prezentacje ofert atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, degustacje potraw regionalnych, konkursy dla wystawców i zwiedzających. Imprezie towarzyszyć będzie Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki. Podczas tegorocznej edycji targów na specjalnie przygotowanych stoiskach zaprezentuje się ponad 120 wystawców, w tym 16 polskich regionów, lokalne grupy działania, organizacje turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne, prywatni przedsiębiorcy działający w zakresie rozwoju turystyki wiejskiej i agroturystyki oraz wystawcy z zagranicy.


 


 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279758

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska