dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Wystawa rzeźby i snycerstwa Marka Citaka

          W czwartek 24 listopada w galerii "Resursa" odbył się wernisaż Marka Citaka. Wystawa czynna będzie do końca roku.

Autor urodził się w Muszynie, na stałe mieszka i pracuje w Radomiu. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Przez wiele lat był nauczycielem. Obecnie pracuje w Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu. Uprawia rysunek, malarstwo i rzeźbę. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz udział w wystawach zbiorowych.

Na wystawie w Resursie autor zaprezentuje piękne, finezyjnie wykonane kapliczki, w tym kapliczkę radomską, przeznaczone do ekspozycji ściennej, a także rzeźby pełne, przedstawiające zatrzymane w ruchu syntetyczne wizerunki ludzi i zwierząt. Marek Citak po mistrzowsku operuje dłutem, pozostając konsekwentny w wyborze materiału i sposobie jego obróbki. Snycerstwo, sztuka dzisiaj unikatowa, jako rodzaj rzemiosła artystycznego, stała się bliska autorowi i jest mu wierna od czasów zakopiańskich. Wszystkie eksponowane prace, wykonane zostały w drewnie i stanowią dorobek kilku ostatnich lat artysty.

Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji.

Wystawa - M.Citak 1Wystawa - M.Citak 2Wystawa - M.Citak 3Wystawa - M.citak 4

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4278216

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska