NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Turniej Sołectw

Turniej sołectw 1Turniej Sołectw jest imprezą rekreacyjną, która odbywa się corocznie w drugą niedzielę września. W Turnieju biorą udział mieszkańcy sołectw z terenu gminy Jedlińsk.

I Turniej Sołectw miał miejsce 10 września 2006 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedlińsku. W zawodach wzięło udział 8 Sołectw (Jankowice, Jedlanka, Jedlińsk, Klwatka Szlachecka, Lisów, Ludwików, Piaseczno, Wola Gutowska), które rywalizowały między sobą w wielu konkurencjach. Znalazły się wśród nich m.in.: konkurs na potrawę staropolską, konkurs na najładniejszy symbol dożynkowy, sztafeta sprawnościowa, przeciąganie liny, rzuty osobiste do kosza mężczyzn i kobiet, rzut podkową do celu, dojenie krowy, plecenie powróseł, toczenie beli siana.

Celem tego przedsięwzięcia jest integracja środowiska lokalnego, popularyzacja rekreacji wśród mieszkańców sołectw, promocja systemu imprez masowych dostępnych dla wszystkich chętnych, zapewnienie czynnego wypoczynku i współzawodnictwa sportowego oraz uaktywnienie samorządów wiejskich.

Impreza jest organizowana przez Wójta Gminy Jedlińsk oraz Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku.

 

Turniej sołectw 3Turniej  sołectw 2

 

Więcej zdjęć w galerii gminy Jedlińsk:www.jedlinsk.pl

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4161424

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska