dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Czy „Trans-Atlantyk” po sześćdziesięciu latach budzi jeszcze emocje?

Będzie można to sprawdzić już w najbliższą niedzielę w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Zapraszamy na monodram Henryka Jóźwiaka według tego obrazoburczego tekstu Gombrowicza. Spektaklem chcemy przypomnieć czytającej publiczności o rocznicy pierwszego wydania „Trans–Atlantyku” i zainaugurowaniu serii wydawniczej: Biblioteka „Kultury”.

W 1953 roku paryska „Kultura” rozpoczęła wydawanie swojej Biblioteki książką zawierającą „Trans-Atlantyk” i „Ślub”. Wydanie tekstów Witolda Gombrowicza nie było decyzją łatwą, bo już publikacja fragmentów kontrowersyjnej powieści w „Kulturze” oburzyła czytelników. Jak wspominał po latach Jerzy Giedroyc : „z powodu oburzenia moralnego na Gombrowicza straciliśmy więcej abonentów niż z powodu naszego stanowiska politycznego. Ale nie zmieniliśmy kursu.” I całe szczęście.
Jak dziś brzmią prowokacyjne fragmenty „Trans-Atlantyku”? Czy tekst się zestarzał?

Okazja, by się przekonać, zdarzy się w najbliższą niedzielę, 3 lutego, o godz. 17.00. Muzeum Gombrowicza we Wsoli. Serdecznie zapraszamy na monodram Henryka Jóźwiaka. Wstęp wolny!
„Trans-Atlantyk” adaptacja, reżyseria i wykonanie – Henryk Jóźwiak.

Wszystkich zainteresowanych z Radomia do Wsoli dowiezie bus, który będzie podstawiony przy ul. Chrobrego w Radomiu (przystanek autobusowy przy centrum handlowym Vis a Vis) o godzinie 16.20. Opłata za przejazd w obie strony wynosi 6 złotych. Powrót po spektaklu.

Informacje o aktorze:
Henryk Jóźwiak pracował m.in. w teatrach na terenie Wielkopolski, w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, w Elblągu, współpracował z Teatrem Małym we Frankfurcie n/Odrą. Tam odbyła się premiera jego autorskiego monodramu „Sprawa Marmieładowa” przygotowanego na podstawie „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego, zagrana w języku niemieckim. Występował na Festiwalu Teatrów Wschodniej Europy w Schwedt, grał na scenach w Berlinie, Beeshow, Saarbrucken. Jako aktor Teatru Lubuskiego występował w Wilnie – w słynnym Teatrze na Tagance, Nancy, Metzu i Paryżu jako Hrabia w Panu Tadeuszu. Ukończył Studium Teatralne Waldemara Wilhelma. Obecnie pracuje w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Jest laureatem pierwszego w Polsce Festiwalu Sztuki Słowa zorganizowanego w ramach cyklu VERBA SACRA w Poznaniu.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279750

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska