dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 Wiosenna suita w Radomiu

    To  będzie gratka nie tylko dla fanów muzyki klasycznej, ale też i wielbicieli jazzu. W najbliższą sobotę kolejny koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej i zespołu jazzowego Jarosława Śmietany. W programie “Suita wiosenna” - utwór skomponowany przez Śmietanę. Znany jazzman miał także po raz kolejny zagrać z radomską orkiestrą. Niestety, choroba pokrzyżowała jego plany.

To był drugi dzień prób przygotowujących muzyków do sobotniego koncertu. Tym razem muzyczna fuzja: klasyka i jazz. Radomska publiczność usłyszy “Suitę wiosenną”. Utwór czteroczęściowy, zróżnicowany, wielobarwny, nawiązujący do tytułowej pory roku: ciepły i pogodny. - Orkiestra dodaje tu koloru, wielowymiarowości - mówi gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski. - Samą kompozycję określiłbym jako jazz współczesny, ale nie idący w stronę awangardy, lecz łączący różne style – dodaje muzyk. Za pulpitem dyrygenckim po raz kolejny stanął Wiesław Pieregorólka. Swój udział w koncercie zapowiadał także popularny jazzman, gitarzysta Jarek Śmietana. – Niestety, choroba uniemożliwiła Jarkowi przyjazd do Radomia. Jesteśmy z nim emocjonalnie i duchowo – mówi dyrygent. Na gitarze zagra zatem Marek Napiórkowski, który współpracował między innymi z Anną Marią Jopek, Pathem Methenym, czy Urszulą Dudziak. - Strasznie mi miło, że Jarek zaakceptował moją kandydaturę. Miło tym bardziej, że Jarek był kiedyś moim nauczycielem – mówi Marek Napiórkowski. - Mam jednak nadzieję, że mój udział w tym projekcie nie potrwa długo. Nie dlatego, że ten utwór mi się nie podoba, ale dlatego, że chcemy żeby Jarek wyzdrowiał – mówi gitarzysta.

Podczas pierwszej próby spotkali się tylko dyrygent i radomska orkiestra kameralna. - Jestem zachwycony pracą z nimi – zdradza Wiesław Pieregorólka. - Wczoraj skróciłem próbę. Spróbowaliśmy zupełnie nowego dla nich materiału i już po dwóch godzinach okazało się, że orkiestra jest gotowa do gry z zespołem jazzowym – opowiada dyrygent. Radomianie mieli okazję usłyszeć wcześniej “Suitę jesienną” Jarosława Śmietany. Utwór został ciepło przyjęta przez radomską publiczność. Czy wiosenna odsłona spotka się z równie dobrym odbiorem? Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej i zespołu jazzowego Jarka Śmietany odbędzie się w najbliższą sobotę, w sali przy ulicy Żeromskiego. Początek o godzinie 18.00.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4360979

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska