dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Przegląd Kapel Ludowych w Wieniawie

WieniawaSpotkania z folklorem im. Stanisława Stępniaka organizowane są przez Dom Kultury w Wieniawie. Celem przeglądu jest popularyzacja twórczości ludowej oraz przypomnienie społeczności lokalnej postaci jaką był pan Stanisław Stępniak.

Pragnieniem GOK-u jest podtrzymywanie pamięć lokalnego muzyka ludowego, długoletniego mieszkańca Gminy Wieniawa, od najmłodszych lat niewidomego człowieka, niezwykle uzdolnionego muzycznie, który jest autorem wielu polek, mazurków, oberków, walczyków.

W lipcu 2011 roku Przegląd Kapel Ludowych odbył się po raz 5. Impreza ma już swoich stałych sympatyków, którzy zawsze w trzecią niedziele lipca pojawiają się w Wieniawie. W spotkaniach z folklorem uczestniczą kapele i instrumentaliści z powiatu przysuskiego, szydłowieckiego, radomskiego i opoczyńskiego. W trakcie imprezy odbywa się przegląd, podczas którego wybierani będą zwycięzcy w 2 kategoriach: kapel ludowych z udziałem instrumentalistów, harmonia polska pedałowa i rozciągana, akordeon i skrzypce, bęben i bębenek oraz w kategorii instrumentalistów – solistów, harmonia, akordeon i skrzypce.

Po zakończeniu przeglądu goście mają możliwość wzięcia udziału w zabawie ludowej trwającej aż do późna w nocy, do której przygrywają kapele uczestniczące w Spotkaniach z Folklorem im. Stanisława Stępniaka.

Impreza w roku bieżącym była współfinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – Osi 4 Leader dla działania „Małych Projektów”. Uzyskała wsparcie w ramach naboru wniosków przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania „Razem dla Radomki”.

Przegląd - Wieniawa 1Przegląd - Wieniawa 2Przegląd - Wieniawa 3Przegląd - Wieniawa 4

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361263

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska