dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

 

Zapraszamy na Pokaz filmu: Pieśni, Wiersze, Rytuały.

 
Gminna Biblioteka Publiczna w Wieniawie zaprasza na pokaz filmu „Pieśni, Wiersze, Rytuały”, który odbędzie się we wtorek, 30 kwietnia 2013 r. o godzinie 14.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieniawie.
 
Film prezentuje zanikające obrzędy, zwyczaje, stare pieśni oraz gwarę gminy Wieniawa. W filmie występują osoby mieszkające w gminie Wieniawa, które swoimi opowieściami, pieśniami i wierszami prowadzą widza, przez cykl życia człowieka na wsi, począwszy od narodzin, poprzez odczynianie uroków, wiek dojrzewania, zaślubiny, narodziny dziecka i śmierć. Bohaterowie filmu, to osoby starsze, które znane są lokalnie ze swojego talentu do śpiewu i opowiadania o dawnej wsi. Są to osoby głęboko powiązane z wiedzą i kulturą obszaru gminy Wieniawa. Pamiętają one obrzędy, rytuały i teksty kultury ludowej dzisiaj coraz bardziej zapominane.
 
Produkcja filmu została sfinansowana ze środków Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w ramach działania Małe Projekty –Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279781

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska