NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Pałac Domaniowski

Pałac Domaniowski

Pałac Domaniowski to najnowszy obiekt położony w dolinie Radomki. Znajduje się on w Konarach, w gminie Wieniawa. Już dziś zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą tego obiektu.

Pałac domaniowski 1

Zdjęcia - źródło: www.palacdomaniowski.pl

Pałac Domaniowski to oaza spokoju i komfortu, znajdująca się nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego - największego i najczystszego zbiornika wodnego na południowym Mazowszu. Urokliwe miejsce w samym sercu Polski, gdzie duch bogatej historii przeplata się z nowoczesnością i elegancją.

Pałac Domaniowski powstał na fundamentach historycznego dworu, zaprojektowanego przez wybitnego architekta Henryka Marconiego- twórcy takich dzieł, jak warszawski Kościół Św. Anny, Pałac Zamoyskich czy Pałac Branickich (Warszawa). Właścicielem posiadłości, wybudowanej w drugiej połowie XIX wieku, był Adam Fryderyk Helbich, który wywodził się wpływowej polskiej rodziny. XIX-wieczny folwark powszechnie słynął z uprawy chmielu, hodowli bydła rasy holenderskiej oraz hodowli ryb. W czasie II wojny światowej teren posiadłości został przeznaczony na poligon Luftwaffe. Po wojnie majątek został rozparcelowany. W budynku dworu do lat 70-tych mieściła się szkoła. Potem budowla popadła w ruinę. W latach 2008-2012 staraniem nowych właścicieli, gmach pałacu został poddany gruntownej renowacji i rozbudowie. Pieczołowicie odrestaurowane wnętrza to niemal 4000m² powierzchni, na której, z dala od miejskiego zgiełku, stworzono idealne warunki pozwalające umknąć codzienności oraz sprzyjające efektywnemu wypoczynkowi.

Tak jak dawniej, tak i teraz, jest to miejsce o charakterze ekskluzywnym, a jednocześnie stylowym i przytulnym. Na odwiedzających czekają tu smaki, zapachy i doznania, na które nie ma czasu w codziennej bieganinie. Goście odnajdą je w pięknie sadu i ogrodów, w estetyce zabytkowych wnętrz, w aromatach wykwintnej kuchni oraz innowacyjnych technologiach kosmetycznych, wspierających pielęgnację zdrowia i urody. Komfort wypoczynku zapewniają klimatyzowane, eleganckie i indywidualnie zaaranżowane pokoje hotelowe.

Pałac posiada zaplecze do organizowania konferencji, spotkań biznesowych oraz eventów firmowych. Jest to również idealne miejsce do zawarcia związku małżeńskiego (śluby plenerowe) oraz przyjęcia gości weselnych. Również oferta usług dodatkowych jest bardzo szeroka. Hotel w swojej ofercie posiada strefę beauty, w której przed ważnym wydarzeniem lub w ramach relaksu można upiększyć duszę i ciało.

Goście hotelowi mogą skorzystać z bogatej oferty atrakcji:

  •  Kajaki,
  • Rowerki wodne, 
  • Skutery, 
  • Łódź motorowa,
  • MasterCraft
  • Wakeboard,
  • Narty wodne,
  • Flyboard,
  • Rowery turystyczne.

Zarządcy dbają aby bogata historia budynku nie została zapomniana. Dlatego też, zachęcają swoich gości do aktywnego zwiedzania poprzez udział w grze plenerowej. Pałac Domaniowski stanowi również doskonałą bazę dla turystów, którzy chcieliby poznać dziedzictwo kulturowe południowego Mazowsza m.in. XVIII wieczny kościół Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku czy klasycystyczna synagoga z XVIII wieku znajdująca się w Przysusze.

Pałac domaniowski 2

Zdjęcia - źródło: www.palacdomaniowski.pl

Pałac Domaniowski w Konarach zostanie otwarty w kwietniu 2012 roku.

Pałac Domaniowski
26-432 Wieniawa, Konary
Telefon: 694 70 50 90
palacdomaniowski.pl

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4161369

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska