dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Nowości wydawnicze z południowego Mazowsza

„Jedlińsk - Monografia historyczna miejscowości i jej okolic” oraz „Ślady Jana Kochanowskiego” to nowe publikacje związane z południowym Mazowszem.

Jedlińsk- Monografia historyczna miejscowości i jej okolic„Jedlińsk - Monografia historyczna miejscowości i jej okolic” - 20 lutego w Domu Strażaka w Jedlińsku miało miejsce spotkanie promujące najnowsze wydawnictwo regionalne - „Jedlińsk - Monografia historyczna miejscowości i jej okolic” autorstwa Pana Sebastiana Piątkowskiego. Publikacja ta wydana została nakładem finansowym Urzędu Gminy w Jedlińsku i jest najobszerniejszą z dotychczas wydanych prac opisującą gminą z rakiem w herbie.
dr Sebastian Piątkowski urodził się w Radomiu, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu. W 1993 r. ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a w roku 1999 r. uzyskał tutaj tytuł doktorski. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego i administracji rządowej. Jest pracownikiem Archiwum Państwowego w Radomiu – obecnie na stanowisku Kierownika Oddziału Informacji, Ewidencji i Udostępniania. Członek Radomskiego Towarzystwa Naukowego (w latach 2001-2007 pełnił funkcję Prezesa), Polskiego Towarzystwa Historycznego. Oddział w Pionkach oraz Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. W pracy naukowej zajmuje się historią społeczno-gospodarczą centralnych ziem polskich w dobie nowożytnej i najnowszej. Lista jego publikacji obejmuje ponad 300 pozycji.

Ślady Jana Kochanowskiego„Ślady Jana Kochanowskiego” to wydawnictwo zaprezentowane przez Lokalną Grupę Działania „Dziedzictwo i Rozwój”. Publikacja autorstwa H. Bednarczyk, M. Jaskot, E. Nowakowska prezentuje związki wielkiego poety z ziemią zwoleńską. Pozycja jest dostępna w wersji elektronicznej na stronie www.dir.zwolen.com

Zachęcamy do lektury.

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279730

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska