dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Koncert zimowy na smyczki

W sobotę 19 stycznia odbędzie się koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej, podczas którego usłyszymy dzieła największych mistrzów – Bach, Mozart, Czajkowski, Paganini. Wystąpi Roberto Trainini i Alina Komissarova. Towarzyszyć im będzie Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego. Koncert zimowy na smyczki rozpocznie się o godzinie 18 w Sali Koncertowej Urzędu Miasta w Radomiu.

W programie: Johann Christian Bach: Symfonia g-moll op. 6 nr 6, Johann Christian Bach: Symfonia koncertująca A-dur, Wolfgang Amadeusz Mozart: Adagio KV 261 i Rondo KV 373 Piotr Czajkowski: Valse Scherzo Niccolò Paganini: Hexentanz, Piotr Czajkowski: Pieśń jesienna.

Wystąpią:
• Roberto Trainini wiolonczela
• Alina Komissarova skrzypce
• Maciej Żółtowski dyrygent
• Radomska Orkiestra Kameralna

Sala koncertowa Urzędu Miasta, godz. 18.00.

Bilety w cenie: 19, 16, 13, 11 zł do kupienia w kasach Radomskiej Orkiestry Kameralnej (budynek Urzędu Miejskiego w Radomiu)

Roberto Trainini należy do grona najwybitniejszych włoskich wiolonczelistów młodego pokolenia. Urodził się w 1975 roku w Bari we Włoszech i mieszka obecnie w Kopenhadze. Jest członkiem kameralnego zespołu Salzburger Solisten, który występuje na całym świecie.
Po ukończeniu studiów we Włoszech w klasie Vincenzo Caminitiego oraz Pietro Bruno, w 1996 roku przeniósł się do Szwajcarii, gdzie został stypendystą International Menuhin Music Academy oraz członkiem Camerata Lysy.
Pobierał nauki w wielu prestiżowych instytucjach, m.in. u Radu Aldulescu (Międzynarodowa Akademia Muzyczna im. Yehudi Menuhina), u Wolfganga Mehlhorna (Hochschule fur Music, gdzie obronił doktorat z oceną summa cum laude), u Michela Straussa (w paryskiej CNSMD) i u Stevena Isserlisa (Prussiacove, Anglia). Jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów wiolonczelowych: IV nagroda na Międzynarodowym konkursie w Markneukirchen (2001), I nagroda na Konkursie Elise Meyer w Hamburgu (2001), nagroda specjalna na konkursie Arturo Bonucciego w Rzymie (2003), IV miejsce na Konkursie Wiolonczelowym w Belgradzie (2005).

Artysta ma bogate doświadczenie orkiestrowe. Był pierwszym wiolonczelistą Opery w Luneburg (Niemcy), w latach 2009-2009 Singapurskiej Orkiestry Symfonicznej, a do 2010 roku Cypryjskiej Orkiestry Symfonicznej. Roberto Trainini jest założycielem "Hamburger Streichsextett i Anton Rubinstein Piano Trio. Od 2011 roku jest nowym wiolonczelistą "Meininger Trio w Kolonii. Często współpracuje z rosyjską kompozytorką Sofią Gubaiduliną, wykonując jej utwory (duo na fortepian i wiolonczelę, Sonnengesang na wiolonczelę i orkiestrę) oraz z włoskim kompozytorem i dyrygentem Michelem Santorsolą. Artysta gra na wiolonczeli Alessandra Ciciliattiego z Ferrary.

Alina Komissarova urodziła się w Zaporożu, na Ukrainie, pochodzi z rodziny muzyków. Edukację muzyczną rozpoczęła w Specjalnej Szkole Muzycznej na Ukrainie, w klasie Jarosława Rywniaka. Już w wieku 9 lat wystąpiła z orkiestrą w roli solistki. Następnie studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej im P. Czajkowskiego pod kierunkiem Bogodara Ktorowicza. W 1997 roku otrzymała dyplom artystyczny w wyróżnieniem. W tym czasie regularnie koncertowała jako solistka w Rosji, na Ukrainie, we Włoszech, Niemczech z kilkoma orkiestrami oraz nagrywała dla stacji radiowych i telewizyjnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Wkrótce zyskała międzynarodową popularność poprzez udział, z sukcesami, w wielu konkursach skrzypcowych oraz muzyki kameralnej. Po zdobyciu drugiej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Yehudi Menuhina w 1993 r., grając pod dyrekcją samego Lorda Menuhina. Otrzymała prestiżowe pięcioletnie stypendium w Międzynarodowej Akademii Menuhina w Szwajcarii.

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361065

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska