dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

VI Zimowy Przegląd Filmowy "Koksownik"

Od 10 do 13 grudnia trwać będzie VI Zimowy Przegląd Filmowy "Koksownik", organizowany przez Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Projekcje filmów odbywać się będą w radomskim Multikinie.
Choć formuła przeglądu ewoluuje, prezentowane w ramach "Koksownika" filmy niezmiennie koncentrują się na problemach łamania praw człowieka, dyskryminacji i nadużywania władzy. W ciągu czterech dni zaprezentowanych zostanie jedenaście polskich i zagranicznych obrazów. Wśród nich znajdą się m.in. "Whisky dla aniołów" w reżyserii klasyka kina społecznego Kena Loacha, polityczny thriller "Minister" (reż. Pierre Schöller), znakomita czarna komedia debiutantów Elizy Kowalewskiej i Grzegorza Madeja, nagradzana na wielu festiwalach pt. "Heniek", francuski dokument "Najświętsza panienka, Koptowie i ja" oraz krótkometrażowe filmy dokumentalne ze Studia Munka z cyklu Polskie Debiuty 2012.

Projekcje filmów w ramach "Koksownika" odbywać się będą w Multikinie. Ceny biletów: jeden film - 13 zł, dwa dowolne filmy wybrane przy zakupie biletu - 22 zł, trzy dowolne filmy wybrane przy zakupie biletu -27 zł. Przedsprzedaż biletów od 10 grudnia 2012 w siedzibie tymczasowej "Elektrowni" (ul. Domagalskiego 5) w godzinach 8-16 oraz w Multikinie pół godziny przed każdym seansem. Dla pierwszych dwudziestu widzów, którzy kupią bilety, czekają zaproszenia na Elektryzujący Maraton Filmowy 21 stycznia 2013 w Multikinie. Bilety nie podlegają zwrotowi w kasie. Miejsca są nienumerowane. MCSW "Elektrownia" zastrzega sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych od organizatorów.

PROGRAM:

10 grudnia 2012 (poniedziałek)
godz. 18.30
"Kocham Polskę", dokumentalny, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz, Joanna Sławińska, Polska 2008, 55'
Film ukazuje organizację Młodzieży Wszechpolskiej. Kim są ci ludzie? Gdzie jest źródło ich fundamentalizmu?
"Serce do walki", reż. Tomek Matuszczak, Polska 2011, 25'
Historia miłosna Julki i Maćka, których dzieli jednak kibicowanie przeciwnym drużynom piłkarskim.
"Łaska", reż. Eliza Subotowicz, Polska 2012, 19'
Weronika przybywa z córką do małego miasta na spotkanie z księdzem miejscowej parafii.
godz. 20.30
"Pozdrowienia z raju", dramat, reż. Brillante Mendoza, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Filipiny 2012, 120'
Historia porwanych w 2001 roku obcokrajowców, którzy spędzają wakacje na Filipinach. Oprawcy przedstawiają się jako islamscy bojownicy powiązani z organizacją Osamy bin Ladena.
11 grudnia 2012 (wtorek)
godz. 18.30
"Wiedźma wojny", dramat. reż. Kim Neguen, Kanada 2012, 90'
13-letnia dziewczynka zostaje zmuszona przez partyzantów, którzy napadli na jej wioskę, do zamordowania swoich rodziców. Poetycki poruszający komentarz do sytuacji dzieci żołnierzy.
godz. 20.30
"Heniek", czarna komedia, reż. Eliza Kowalewska, Grzegorz Madej, Polska 2010, 72'
Znakomity debiut nagradzany na wielu festiwalach. Opowieść o ludziach, których życie zdominowane jest przez pracę, oraz o tym, czy warto poświęcić przyjaźń, lojalność i uczciwość dla pieniędzy i czy zemsta jest naprawdę słodka.
12 grudnia 2012 (środa)
godz. 18.30
"Najświętsza panienka, Koptowie i ja", dokumentalny, reż. Namir Abdel Messeeh, Francja 2011, 85'
Namir jest młodym francuskim filmowcem urodzonym w rodzinie egipskich chrześcijan obrządku koptyjskiego. Choć w kwestii cudów pozostaje sceptyczny, postanawia jechać do Egiptu, by na zlecenie francuskiej telewizji nakręcić film o tamtejszych objawieniach Maryi Dziewicy. Na miejscu wszystko skomplikuje się tak bardzo, że Namir będzie zmuszony zrealizować film zupełnie inny niż pierwotnie zamierzał.
godz. 20.30
"Minister", thriller, reż. Pierre Schöller, Francja 2011, 115'
W nagrodzonym Cezarem filmie twórca dociera za kulisy politycznego teatru, śledząc kręte ścieżki kariery pewnego ministra transportu.

13 grudnia 2012 (czwartek)
godz. 18.00
"Fuck for forest", dokumentalny, reż. Michał Marczak, Polska, Niemcy 2012, 85'
Młody Norweg pochodzący z zamożnej konserwatywnej rodziny, nie może znaleźć wspólnego języka z bliskimi. Wyjeżdża do Berlina, gdzie spotyka grupę ludzi, którzy gromadzą pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w internecie.

godz. 19.45
"Barbara", dramat, reż. Christian Petzold, Niemcy 2012, 105'
NRD, 1980 rok. Barbara, z zawodu lekarka, chce wyemigrować do RFN i składa w tej sprawie odpowiednią aplikację. Za karę zostaje przeniesiona z placówki w stolicy, do szpitala w małym miasteczku. Tymczasem Jorg, jej kochanek mieszkający po stronie zachodniej, planuje organizację jej ucieczki przez Morze Bałtyckie. Barbara żyje w oczekiwaniu...
godz. 21.45
"Whisky dla aniołów", komedia, dramat, reż. Ken Loach, Wielka Brytania, Francja, Belgia, Włochy 2012,101'
Grupa przyjaciół znajduje się na życiowym zakręcie. Są bezrobotni i spłukani,ale mogą na siebie liczyć. Loach specjalista od kina zaangażowanego ("Ziemia i Wolność", "Polak potrzebny od zaraz"), rysuje swój charakterystyczny społeczny sznyt z podnoszącym na duchu przesłaniem.
 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279922

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska