dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Biografia księdza Józefa Gackiego

„Jak mało” to tytuł najnowszej publikacji regionalisty Wojciecha Pestki, w której autor przedstawia biografię ks. Józefa Gackiego. Jest to pierwsza biografia poświęcona zasłużonemu kapłanowi, proboszczowi w Jedlni w latach 1839-1876, który był jednym z najwybitniejszych ludzi regionu, znany z wielu publikacji, do których najważniejszych zaliczymy „Jedlnia, w niej kościół i akta obelnego prawa”, „Radom i jego kościoły do końca XVII wieku”, czy „Benedyktyński klasztor św. Krzyża na Łysej Górze”.


Dzięki publikacji poznajemy nie tylko sylwetkę kapłana, ale historię Kościoła diecezji sandomierskiej, która obejmowała też obecną diecezję radomską. Kapłan - historyk opracował dzieje Jedlni i Radomia oraz rodziny Kochanowskich. W publikacji Wojciecha Pestki znajdziemy informacje nie tylko o pracy naukowej ks. Gackiego, ale też o jego życiu, poglądach, zaangażowaniu patriotycznym.
                                                                                                       

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2022 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4361253

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska