dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

A to był Gombrowicz

A to był Gombrowicz to tytuł książki Dominiki Świątkowskiej, stanowiącej owoc kilkuletniej pracy badawczej, redaktorskiej, a także reporterskiej, zawiera starannie opracowane wspomnienia o Jerzym Gombrowicz – starszym bracie Witolda Gombrowicza.

Jak możemy dowiedzieć się z publikacji, Jerzy Gombrowicz miał duży wpływ na rozwój intelektualny młodszego brata, co potwierdzają „Wspomnienia polskie” Witolda Gombrowicza. Był właścicielem majątku Wsola, w którym autor „Ferdydurke” często bywał w latach 20. i 30. ubiegłego wieku. Po wojnie Jerzy Gombrowicz mieszkał w Radomiu, będąc jedną z najważniejszych postaci tamtejszego życia kulturalnego lat 40., 50. i 60. XX wieku. Właśnie tego okresu jego życia dotyczą opublikowane w książce wspomnienia osób, które nie tylko „pana Jerzego” znały, ale też w większości wiele mu zawdzięczają.

Książka Dominiki Świtkowskiej zawiera starannie opracowane wspomnienia o Jerzym Gombrowiczu, wybór dokumentów oraz solidny szkic biograficzny. Tom otwiera interesujący szkic Rity Gombrowicz o relacjach między oboma braćmi.
„A to był Gombrowicz!” stanowi nie tylko przyczynek do dziejów rodziny Gombrowiczów, lecz także niezwykle interesujące świadectwo o życiu kulturalnym powojennej prowincji polskiej, na której znalazło się wielu historycznych rozbitków ze środowisk ziemiańskich i inteligenckich II Rzeczypospolitej.

Publikacja została przygotowana przez Muzeum Witolda Gombrowicza, Oddział Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Książka została wydana dzięki ogromnej pomocy Wydawnictwa Naukowego Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu oraz firmy Grupa KK Kochanowski s.j. Pomoc ta była tak ogromna, że bez niej książka by się nie ukazała.

Zachęcamy do lektury!

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279898

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska