dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia "Razem dla Radomki" w tym realizacji działań Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" - działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Planowany wynik operacji: osiągnięcie zaplanowanych z Lokalnej Strategii Rozwoju "Razem dla Radomki" na lata 2016-2023 wskaźników w zakresie rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Andrzejki Folkowe we Wrzosie!

Niewielka miejscowość Wrzos w gminie Przytyk powoli staje się miejscem w którym odżywa piękna tradycja organizacji wiejskich zabaw ludowych. W ubiegłym roku Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” oraz Stowarzyszenie Wrzosowisko zorganizowało tutaj pierwszą edycję Jarmarku Ludowego, by po roku wrócić z nową inicjatywą – Folkowymi Andrzejkami – wydarzeniem które ma na celu integrację mieszkańców, promocję folkloru, dziedzictwa kulturowego. Naszej idei nie jest obca też chęć przypomnienia o minionym już, ale pięknym zwyczaju polskiej wsi, którym były wiejskie zabawy ludowe, podczas których kapele grały huczne mazurki, oberki.

W minioną sobotę zaprezentowało się sześciu wykonawców, których występy zgromadziły licznie zebraną publiczność, która oglądając występy artystyczne oraz uczestnicząc w zabawie tanecznej mogła poczuć klimat i atmosferę zabawy sprzed wielu lat. Jako pierwsze na scenie pojawiły się zespoły śpiewacze – Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic oraz Zespół Mirowinaki - wielokrotny laureat przeglądów ludowych, zdobywca m.in. I miejsca w kategorii Zespołów Śpiewaczych na 51 Dniach Kolbergowskich, czy II miejsca na XV Festiwalu Folkloru im. Józefa Myszki.

Wystąpiły również kapele ludowe, posiadające na swoim gronie wiele nagród i wyróżnień. Kapela Braci Tarnowskich z Domaniowa to jedna z najbardziej docenianych kapel ludowych - określana mianem twórców i mistrzów teatru weselnego, zwyczajowych spektakli odbywających się na weselach; Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy oraz Kapela Tadeusza i Mariana Lipców z Wygnanowa – to laureaci wielu prestiżowych festiwali i konkursów kapel zaprezentują klasykę tanecznego repertuaru regionu radomskiego: oberki, mazurki, polki, a nawet walce i fokstroty. Nie zabraknie też zespołów śpiewaczych.

Dziękujemy wszystkim zespołom, twórcom ludowym, partnerom wydarzenia – Piekarni „Wacyn”, Gospodarstwu Sadowniczemu Moniki Bankiewicz -producentowi soków Smakuś z Doliny Radomki oraz osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia które pokazuje jak ważną rolę odgrywa pielęgnacja i popularyzacja kultury ludowej.

 

 

 

 

 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew

W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2021 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 4279926

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska